Sinop’ta yaz Kur’an kursu heyecanı

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki öğrencilerin karne alarak 3 ay sürecek yaz tatiline girmesinin ardından Sinop Alaaddin Camisi’nde yaz Kur’an kursları için açılış töreni düzenlendi. Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik açılışta yaptığı konuşmada, “Bugün Ramazan ayının 17. gününde Kur’an’ın indirildiği bir ay da çocuklarımızı Kur’an’la buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Okulların kapanması ile birlikte tatile dinlemeye geçen yavrularımızın zihin dünyaları, ruh alemleri, alemleri yaratan yüce rabbimizin kitabı Kur’anı Kerim ile buluşacak. Masum yavrularımızın tertemiz fıtratlarını Kur’an’la buluşturacağız. Burada bütün cami ve Kur’an kurslarımız da 12 Haziran’da başlayan yaz Kur’an kursları 19 Ağustos’a kadar devam edecek” dedi.

Yaz Kur’an kursları açılış programına ayrıca; Sinop Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş, Kur’an Kursu öğreticileri ve öğrenciler katıldı.

Bir önceki yazımız olan Uğur Mumcu Meydanı revize çalışmaları başladı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir